HABERLER

35.Düşünür Koleji Güzelbahçe’de Açılıyor

35.Düşünür Koleji Güzelbahçe’de Açılıyor
Düşünme becerileri ve etik değerleri gelişmiş,sadece teknolojiyi kullanan değil aynı zamanda teknolojiyi üreten,dünyayla konuşan,dünyayla yarışan 21.yüzyılın bireylerini yetiştirmek için yola çıkan Düşünür Koleji, 35.okulunu İzmir Güzelbahçe’de açıyor.

2019-2020 eğitim ve öğrenme yılında açılacak olan ve 5 bin metrekare bahçe,10 bin metrekare kapalı alana sahip koleje kayıtlar başladı.

İzmir ve Ankara önceki İl Milli Eğitim Müdürlerinden Düşünür Koleji Kurucusu Behçet Yavuz’un Swissotel Büyük Efes İzmir’de düzenlediği basın toplantısına,kolejin Genel Müdürü Fatih Karadağlı,yerel ortakları Bora Karasu ve Kampüs Müdürü Hale Aydın katıldı.

Yavuz,”Geçmişte İzmir’de birçok başarı hikayesine imza attık. Bu güzel kente ve çağdaş insanlarına yeniden hizmet etmenin onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz.Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan okul zincirlerimize Güzelbahçe’mizi de ekleyerek yeni bir güzelliği yaşayacağız” dedi.

Önümüzdeki 15-20 yıl içinde birçok mesleğin ya yok olacağını ya da dönüşüme uğrayacağını vurgulayan Yavuz,eğitim ve öğrenme süreçlerinin bu projeksiyona göre tasarlanması ve bu öngörüye göre yapılandırılması gerektiğini anlattı. Düşünür Koleji’nin eğitim ve öğrenme anlayışının söz konusu projeksiyona göre şekillendirdiklerini söyleyen Behçet Yavuz, sadece teknoloji kullanan değil teknoloji de üreten,çalışmaları ve fikirlerinde fark yaratan,esnek becerilere sahip bireylerin 21. yüzyılda başarılı olacağını belirtti.

HER ÖĞRENCİNİN BİR ENSTRÜMAN ÇALMASI VE EN AZ BİR SPOR BRANŞINDA GELİŞMESİ SAĞLANACAK

Düşünür Koleji’nde yeteneklerin de desteklendiğini,her öğrencinin bir enstrüman çalmasının,en az bir spor branşında gelişmesinin sağlandığını,sanatçı ve sporcu olamasalar bile bu alanların hayatlarında hep var olmasını sağladıklarını anlattı.

Öğrencilerini, onlara özel destek programlarıyla lise ve üniversiteye geçişte yapılan ulusal sınavlara da hazırladıklarını vurgulayan Yavuz, ülkemizin bir gerçeği olan bu sınavlarda da üst düzeyde başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini söyledi.

DÜŞÜNÜR ÖĞRETMEN GELİŞİM AKADEMİSİ

Basın toplantısında Genel Müdür Fatih Karadağlı da,Düşünür Koleji’ne özel ve özgün eğitim sistemini akış şemaları ve görsellerle anlattı. Karadağlı, farklı düşünen ve fark yaratan nesiller yetiştiren sistemimizin merkezinde Düşünür Öğretmen Gelişim Akademimiz var, akademik kadromuzun mesleki yeterliliği ve gelişimini çok önemsiyoruz,şeklinde anlattı.

OKULA KABUL VE BURSLULUK SINAVI 9 MART 2019'DA

Karadağlı, 9 Mart’ta yapılacak sınavda başarılı olan öğrencilerin yanı sıra bilim,sanat ve spor alanında da başarılı,yetenekli olan öğrencileri desteklemek amacıyla,başarılarını ve yeteneklerini belgelendirmek koşuluyla burslar verileceğini belirtti.

Düşünür Koleji Kurucusu Behçet Yavuz; "Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün aydınlattığu yolumuzda,güzel İzmir’imize,Güzelbahçe’mize kolejimizin güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.